MKS POGOŃ SIEDLCE ? AZS UW WARSZAWA 3:2 (2:1)

W dniu 08 maja 2011 roku MKS ?Pogoń? Siedlce rozegrał kolejne spotkanie w ramach II Ligi Kobiet w sezonie 2010/2011, ty razem był to zespół wicelidera naszej grupy ? AZS UW Warszawa, zespół, który wygrał wszystkie spotkania z naszymi zawodniczkami.
Zespół siedlecki wystąpił w składzie: Matejczuk ? Rosa, Goś, Sobolak, Ławecka ? Białkowska, Lewczuk, Skibniewska, Michalak ? Dróżdż, Mędza, w rezerwie pozostawały: Kuryłek, Przesmycka.
Piłkarki siedleckie rozpoczęły w dobrym stylu, uzyskując od samego początku przewagę nad akademiczkami. Po silny dośrodkowaniu przez Lewczuk w pole karne, goście nie fortunnie zagrywają piłkę ręką i sędzia dyktuje w 4 minucie rzut karny. Celnym strzałem popisuje się Anna Goś i prowadzimy 1:0.

 

Od tego momentu AZS Warszawa atakuje, Karolina Sobolak niczym Smolarek wstrzymuje grę w narożniku boiska. W 24 minucie w zamieszaniu podbramkowym po podaniu Kamili Dróżdż ? Sylwia Lewczuk i prowadzimy sensacyjnie 2:0.

W 29 minucie akademiczki zdobywają kontaktowego gola po podaniu Kalinowskiej do Sieńko, ta strzela bramkę i prowadzimy tylko 2:1. W 33 minucie stuprocentowych sytuacji nie wykorzystały akademiczki.? gra zaostrza się. W 39 minucie Karolina Sobolak ukarana zostaje żółtą kartką. Jest to jej czwarta kartka i nie zagra z Unią Skierniewice.

Druga połowa zaczyna się nie po naszej myśli, akademiczki w 53 minucie gry wyrównują po strzale tym razem Kaczmarek po podaniu  Sieńko. Znowu nerwowa walka, kontrataki to z jednej to z drugiej strony. I wreszcie 65 minuta dośrodkowanie z rzutu rożnego przez ? Sylwię Lewczuk i Anna Goś w zamieszaniu pod bramką strzela trzeciego gola. Prowadzimy 3:2. Radość niesamowita i walka na całego. Wszystkie zmiany u akademiczek wykonane.

Kolejne starcia siedlczanek z warszawiankami, bardzo dobra gra Sieńko, Walczak, Smolińskiej nie potrzebne faule, przepychanki doprowadzają, że mecz zaostrza się. Konsekwencja natychmiastowa, najpierw w 72 minucie ukarana żółtą kartką została ? Stankiewicz z AZS UW Warszawa a następnie w 87 minucie ? Olga Białkowska z MKS ?Pogoń? Siedlce i Kalinowska z AZS Warszawa.

Ataki warszawianek, za atakiem. Bardzo dobrze spisuje się bramkarka ? Martyna Matejczuk oraz cały zespół, walcząc do samego końca. Na stronie internetowej AZS UW Warszawa przeczytamy: ?w Pogoni zdecydowanie najlepsza na płycie była bramkarka, która wielokrotnie ratowała zespół w nieprawdopodobnych sytuacjach(świetne interwencje za polem karnym? koniec cytatu.

W 88 minucie gry Sylwia Lewczuk mogła przypieczętować zwycięstwo, jednak bardzo dobrze broni ? bramkarka Kowalik z AZS UW Warszawa.

Wreszcie zakończenie zawodów. Sensacja w Siedlcach !!!. Wicelider II Ligi Kobiet grupy mazowieckiej AZS ? UW Warszawa pokonany  3:2.

Po serii porażek z AZS UW Warszawa tak w lidze / w rundzie jesiennej 0:6 sezonu 2010/2011 oraz 1:2 i 2:5 w sezonie 2009/2010/ jak i Pucharze Polski /0:3 i 0:8/ nastąpiła odmiana. Zespół MKS ?Pogoń? Siedlce, przystąpił do meczu, skoncentrowany, zmotywowany do walki i możliwościami wygrywania meczy z najlepszymi.

Teraz dwa tygodnie przerwy na regenerację.  następnie I Turniej Open Kobiet o Puchar Wójta Gminy w Zbuczynie.

 

M. Strzałkowski

 

Sponsorzy

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama