Reprezentacja poległa w Lizbonie PDF Drukuj Email

Wpisany przez Kamil Sulej   
poniedziałek, 20 lutego 2017 14:11


Niepowodzeniem zakończył się mecz polskich rugbistów z Portugalią. Podopieczni Blikkiesa Groenewalda przegrali 10:35.

Biało-czerwoni objęli prowadzenie po celnym kopie z karnego Wojciecha Piotrowicza. Portugalczycy z miejsca ruszyli do odrabiania strat i uczynili to nadzwyczaj skutecznie. Do przerwy było 21:10 dla gospodarzy. Po zmianie stron punktowali tylko rugbiści z Półwyspu Iberyjskiego, którzy ostatecznie zwyciężyli 35:10. EVRA Siedlce Kolejnym rywalem Polski w ramach Rugby Europe Trophy będzie Mołdawia. Wyjazdowy mecz zostanie rozegrany 18 marca.

Zgodnie z zapowiedziami na placu gry pojawili się zawodnicy związani z Pogonią Siedlce. Kamil Bobryk kapitanował Polsce przez 55 minut, Daniel Gdula rozegrał pełny mecz, natomiast Mateusz Lament został zmieniony w 48 minucie. Ponadto Andrzej Kozak pomagał reprezentantom jako członek sztabu szkoleniowego kadry.

18.02.2017, 15:00 – Lizbona
Rugby Europe Trophy: Portugalia – Polska 35:10 (21:10)
Punkty: Nuno Sousa Guedes 15 (P, 5 pd), Manuel Picão 5 (P), Vasco Fragoso Mendes 5 (P), Tomás Appleton 5 (P), Francisco Domingues 5 (P) – Toma Mchedlidze 5 (P), Wojciech Piotrowicz 5 (K, pd)
Polska: Marcin Wilczuk (55 Sebastian Kacprzak), Kamil Bobryk (55 Łukasz Kujawa), Toma Mchedlidze (52 Radosław Bysewski), Piotr Karpiński II, Stanisław Powała-Niedźwiecki (46 Marek Płonka), Mateusz Bartoszek, Aleksander Nowicki, Piotr Zeszutek – Dawid Plichta (78 Mateusz Plichta), Wojciech Piotrowicz, Radosław Rakowski (78 Tomasz Rokicki), Daniel Gdula, Szymon Sirocki, Mateusz Lament (48 Andrzej Charlat)

Poprawiony: poniedziałek, 20 lutego 2017 14:15
 

Sponsorzy

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama