Bezdyskusyjne zwycięstwo w Gdyni PDF Drukuj Email
Wpisany przez Kamil Sulej   
sobota, 01 kwietnia 2017 21:09


Pogoniści mają za sobą pierwszy wyjazd w nowym sezonie. Wypad do Gdyni zakończył się pełnym sukcesem!

SYTUACJA WYJŚCIOWA

Do składu Pogonistów powrócili nieobecni w meczu inauguracyjnym z KS Budowlani Łódź. Trener Andrzej Kozak mógł skorzystać z usług Pawła Grabskiego i Norberta Kargola. Arkowcy przystąpili do meczu osłabieni brakiem trzech podstawowych zawodników.

PRZEBIEG MECZU


Siedlczanie już w pierwszej połowie potwierdzili, że ich medalowe aspiracje nie są mrzonkami. Pierwsze minuty w wykonaniu Pogoni były nerwowe. Drużyna Kozaka prezentowała się jednak bardzo dobrze w defensywie, i to jej postawa w obronie wpłynęła na zdobycie dwóch przyłożeń. Od tego momentu ciśnienie zeszło z siedlczan. Przewaga rugbistów MKS uwidaczniała się z każdą minutą. Na efekty nie trzeba było długo czekać. Do przerwy Pogoniści wygrywali 28:8.

W 30 minucie z powodu kontuzji plac gry opuścił Marek Mirosz. Sztab trenerski nie chciał pogłębienia lekkiego urazu kapitana, więc zapobiegawczo zdjął go z boiska.

Po przerwie obraz gry nie uległ zmianie. Siedlczanie kontrolowali przebieg spotkania i postarali się o kolejne zdobycze punktowe. Ostatecznie Pogoń wygrała 45:8. – Jesteśmy mocniejsi niż jesienią. Mieliśmy przewagę nad Arką w każdej formacji. Po tej wygranej jeszcze mocniej zgłosiliśmy się do walki o medal – powiedział po końcowym gwizdku Kozak.

PLANY POGONI

W piątek 14 kwietnia o 20:30 Pogoniści podejmą Budowlanych Lublin. Tydzień wcześniej reprezentacja Polski zmierzy się w Łodzi z Holandią.

01.04.17, 13:00 – Gdynia (Narodowy Stadion Rugby)
Ekstraliga: Arka Gdynia – Awenta MKS Pogoń Siedlce 8:45 (8:28)
Punkty:
Daniel Podolski 5 (P), Dawid Banaszek 3 (K) – Mateusz Lament 10 (2 P), Rafał Janeczko 10 (5 pd), Maciej Panasiuk 10 (2 P), Paweł Antoszczuk 5 (P), Daniel Gdula 5 (P), Tomasz Rokicki 5 (P)
Pogoń: 1. Paweł Tokarski (70, 18. Paweł Krasuski), 2. Adrian Chróściel (71, 16. Rafał Biernacki), 3. Paweł Grabski (54, 17. Michał Wierzejski), 4. Dawid Dybowski, 5. Marek Mirosz (30, 19. Kamil Łódzki), 6. Grzegorz Muszyński (52, 20. Norbert Kargol), 7. Paweł Antoszczuk, 8. Maciej Panasiuk, 9. Rafał Janeczko (67, 23. Adam Dudek), 10. Daniel Gdula, 11. Mateusz Lament (49, 21. Daniel Trybus), 12. Tomasz Rokicki (74, 22. Mateusz Dąbrowski), 13. Michał Węzka, 14. Tomasz Biernacki, 15. Przemysław Rajewski

 


KS

 

Sponsorzy

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama