Polska lepsza od Holandii. Lament MVP! PDF Drukuj Email

Wpisany przez Kamil Sulej   
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 08:33


Reprezentacja Polski wygrała 14:13 z Holandią. Swój udział w zwycięstwie mieli rugbiści pochodzący z Siedlec.


Mecz Polski z Holandią w ramach Rugby Europe Trophy odbył się na nowoczesnym stadionie Widzewa Łódź. Biało-czerwoni przegrywali do przerwy 6:13, ale po zmianie stron zaczęli wykorzystywać narastające zmęczenie rywali. Ostatecznie drużyna dowodzona przez Blikkiesa Groenewalda wygrała 14:13, choć przed meczem nie była faworytem.

– Mecz z Holandią jest trudny do opisania – przyznał Mateusz Lament, MVP meczu. – Holendrzy zdominowali nas w młynie, przez co zdobyli dużą przewagę w grze ofensywnej, ale wygraliśmy ten mecz, ponieważ broniliśmy się jak prawdziwi gladiatorzy. Stworzyliśmy w obronie mur nie do przebicia i to nam pomogło w osiągnięciu sukcesu. Zostałem wybrany MVP meczu. Uważam jednak, że cała drużyna zapracowała na zwycięstwo. Dla mnie było to niesamowite przeżycie, wygraliśmy mecz, który musieliśmy wybronić, wszystkie chwile po meczu są nie do opisania. Determinacja, nasz charakter oraz ciężka praca zespołowa w defensywie – te elementy przyczyniły się do zwycięstwa z wyżej notowanym przeciwnikiem.

Daniel Gdula i Lament rozegrali pełny mecz, natomiast wychowanek Pogoni Michał Mirosz spędził na placu gry 70 minut.

08.04.17, 18:00 - Łódź
Rugby Europe Trophy: Polska - Holandia 14:13 (6:13)
Punkty:
Wojciech Piotrowicz 9 (3 K), Andrzej Charlat 5 (P) - Storm Carrol 5 (P), Sep Visser 5 (P), Josh Gascoigne 3 (K)
Polska: Marcin Wilczuk, Adrian Ignaczak, Radosław Bysewski (41 Sebastian Kacprzak), Piotr Karpiński II, Paweł Poniatowski (41 Marek Płonka), Michał Mirosz (71-81 Jonathan Michalak), Stanisław Powała-Niedźwiecki, Piotr Zeszutek, Dawid Plichta (57 Mateusz Plichta), Wojciech Piotrowicz (79 Tomasz Gasik), Wojciech Brzezicki, Daniel Gdula, Grzegorz Szczepański, Andrzej Charlat, Mateusz Lament Żółte kartki: Dawid Plichta, Sebastian Kacprzak

Poprawiony: poniedziałek, 10 kwietnia 2017 08:36
 

Sponsorzy

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama