Czas na Budowlanych Lublin PDF Drukuj Email

Wpisany przez Kamil Sulej   
czwartek, 13 kwietnia 2017 05:30


W Wielki Piątek (14 kwietnia) o 20:30 siedleccy rugbiści podejmą Budowlanych Lublin.

Podopieczni Andrzeja Kozaka rozpoczęli sezon od dwóch przekonujących zwycięstw. Najpierw o sile siedlczan przekonał się beniaminek z Łodzi, a ostatnio gdyńskie Buldogi. Po dwóch kolejkach Pogoń przewodzi ekstraligowej stawce.

Lubelscy Budowlani zrobią wszystko, aby pokrzyżować szyki Pogoni. Na ławce trenerskiej drużyny z Koziego Grodu od prawie roku zasiada Stanisław Więciorek. Multimedalista mistrzostw Polski i rekordzista pod względem występów w kadrze jest doskonale znany w Siedlcach. To właśnie z nim na ławce Pogoniści sięgnęli po srebrny medal mistrzostw Polski w sezonie 2013-14.

W kadrze zawodniczej Budowlanych również nie zabraknie siedleckich akcentów. Jakub Bobruk, Bartłomiej Jasiński, Piotr Psuj czy Piotr Skałecki z pewnością zechcą się pokazać w konfrontacji z byłym klubem z jak najlepszej strony.

Obie drużyny rywalizowały ze sobą w okresie przygotowawczym. Drużyna Kozaka wygrała wówczas 15:10. Mecz jednak został zapamiętany na skutek poważnych kontuzji dwóch zawodników z Lublina. Miejmy nadzieję, że w piątek obędzie się bez urazów.

– W meczu z Budowlanymi Lublin musimy pokazać, że gramy o złoty medal w tym roku. Chcemy wygrać zdecydowanie i z bonusem ofensywnym. Analizujemy grę naszych przeciwników, więc nie powinni nas niczym zaskoczyć. Musimy zagrać mocno i zdecydowanie w obronie, a akcie ofensywne, które dadzą nam przyłożenia przyjdą same, ponieważ przeciwnik będzie zdominowany i bezradny – powiedział Mateusz Lament, MVP niedawnego meczu biało-czerwonych z Oranje.

Początek meczu w Wielki Piątek o 20:30. Spotkanie zostanie rozegrane na stadionie ROSRRiT.


KS

Poprawiony: czwartek, 13 kwietnia 2017 05:32
 

Sponsorzy

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama