Pogoń górą w meczu na szczycie PDF Drukuj Email

Wpisany przez Kamil Sulej   
poniedziałek, 08 maja 2017 07:43


W meczu na szczycie Ekstraligi siedleccy rugbiści poradzili sobie z Ogniwem Sopot. Pogoń wygrała 23:12.

SYTUACJA WYJŚCIOWA

Siedlczanie byli mocno porozbijani po meczu w Łodzi. Trener Andrzej Kozak nie mógł skorzystać z Michała Węzki, który zmaga się z urazem kolana. Zapowiadało się na groźniejszą kontuzję, ale wkrótce powinien wrócić do treningów z drużyną. Ogniwo przystępowało do meczu jako jedyna niepokonana drużyna i lider Ekstraligi. W kadrze sopocian zabrakło kontuzjowanych Wojciecha Piotrowicza i Mateusza Plichty. W podstawowej piętnastce znalazło się za to miejsce dla ekspogonistów – Dmytro Mokrecowa i Romana Żuka.

PRZEBIEG MECZU

Od pierwszego gwizdka było widać, że Pogoniści chcą wygrać za wszelką cenę. W 7 minucie wynik spotkania otworzył Rafał Janeczko, który posłał jajowatą piłkę między słupy z rzutu karnego. Był to jedna z trzech okazji kopacza Pogoni – jedyna wykorzystana. Ogniwo naciskał na defensywę gospodarzy, ale była ona nie do skruszenia. W 33 minucie Maciej Panasiuk przyłożył i ustalił wynik pierwszej połowy na 8:0. Siedlczanie schodzili do szatni z niedosytem, ponieważ w końcówce nie wykorzystali gry w przewadze – 15 na 13.

Tuż po zmianie stron Tomasz Biernacki popędził lewym skrzydłem i postarał się o kolejne pięć punktów na koncie Pogoni. Chwilę później na 16:0 podwyższył Janeczko, który wykorzystał rzut karny z wymarzonej pozycji. Po godzinie gry Mateusz Mrowca po indywidualnym rajdzie postarał się o premierowe punkty dla gości z Sopotu. W 69 minucie Marek Mirosz odpowiedział w najlepszy możliwy sposób, a chwilę później podwyższył Janeczko. Siedlczanie prowadzili 23:5, ale szukali kolejnego przyłożenia, które zagwarantowałoby ofensywny bonus. Niestety, wysiłki Pogonistów nie przyniosły rezultatu. W ostatniej akcji meczu Kamil Węgierski (przyłożenie) do spółki z Łukaszem Szablewskim (podwyższenie) zamknęli punktowanie w meczu na szczycie Ekstraligi.

Pogoń wygrała 23:12 i powróciła na fotel lidera Ekstraligi. Po meczu siedlczanie wspólnie z kibicami skandowali: Mamy lidera!

PLANY POGONI

W sobotę 13 maja o 16:00 Pogoniści zagrają w Gdańsku z Lechią.

07.05.17, 16:00 – Siedlce (stadion ROSRRiT)
Ekstraliga: Awenta MKS Pogoń Siedlce – Ogniwo Sopot 23:12 (8:0)
Punkty:
Rafał Janeczko 8 (2 K, pd), Tomasz Biernacki 5 (P), Marek Mirosz 5 (P), Maciej Panasiuk 5 (P) – Mateusz Mrowca 5 (P), Kamil Węgierski 5 (P), Łukasz Szablewski 2 (pd)
Pogoń: 1. Tomasz Gołąb (41, 16. Paweł Tokarski), 2. Adrian Chróściel (73, 12. Rafał Biernacki), 3. Paweł Grabski (77, 17. Paweł Krasuski), 4. Marek Mirosz, 5. Dawid Dybowski (71, 19. Kamil Łódzki), 6. Norbert Kargol, 7. Paweł Antoszczuk (63, 18. Grzegorz Muszyński), 8. Maciej Panasiuk, 21. Rafał Janeczko, 10. Daniel Trybus, 23. Tomasz Biernacki (72, 11. Bartosz Nasiłowski), 24. Tomasz Rokicki (77, 22. Mateusz Dąbrowski), 13. Daniel Gdula, 14. Mateusz Lament, 15. Przemysław Rajewski (75, 20. Adam Dudek)
Ogniwo (skład wyjściowy): 1. Marcin Wilczuk, 2. Wojciech Karol, 3. Dmytro Mokrecow, 4. Adam Piotrowski, 5. Łukasz Anuszkiewicz, 6. Mateusz Nitschke, 7. Stanisław Powała-Niedźwiecki, 8. Piotr Zeszutek, 9. Łukasz Szablewski, 10. Mateusz Mrowca, 11. Aleksander Czasowski, 12. Mariusz Wilczuk, 13. Grzegorz Szczepański, 14. Sławosz Hodura, 15. Roman Żuk Żółte kartki: Stanisław Powała-Niedźwiecki, Mateusz Mrowca, Dmytro Mokrecow


KS

Poprawiony: poniedziałek, 08 maja 2017 07:50
 

Sponsorzy

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama