Pogoń dała lekcję Lechii PDF Drukuj Email

Wpisany przez Kamil Sulej   
poniedziałek, 15 maja 2017 07:08


Siedlczanie jechali do Gdańska jako lider Ekstraligi. Pogoniści w poprzednich kolejkach radzili sobie z Arką Gdynia i Ogniwem Sopot. Do trójmiejskiego kompletu brakowało tylko Lechii…

SYTUACJA WYJŚCIOWA

Faworytem spotkania była Pogoń, choć gdańszczanie mocno mobilizowali się na starcie z liderem. Motywacji nie brakowało także Rafałowi Janeczce i Tomaszowi Rokickiemu, którzy rozegrali wiele spotkań w biało-zielonej koszulce. W kadrze ponownie zabrakło kontuzjowanego Michała Węzki.

PRZEBIEG MECZU

Pierwsza połowa nie ułożyła się po myśli siedlczan. Co prawda, drużyna Andrzeja Kozaka wygrywała na półmetku 8:6, ale gra lidera nie wyglądała tak jak powinna. Jedyne przyłożenie dla Pogoni w pierwszych 40 minutach zaliczył Daniel Gdula.

Po przerwie przewaga Pogoni rosła z każdą minutą. Siedlczanie zamknęli defensywę na cztery spusty, a poza tym zrobili użytek z ofensywnych atutów. O przyłożenia postarali się Maciej Panasiuk i Przemysław Rajewski. Pogoń zasłużyła na ofensywny punkt bonusowy, ale sędzia nie dopatrzył się ewidentnej karnej piątki w końcówce spotkania. Siedlczanie wygrali 23:6, ale w tabeli Ekstraligi zostali wyprzedzeni przez Budowlanych SA Łódź.

PLANY POGONI

W ostatnim meczu rundy wiosennej siedlczanie podejmą Juvenię Kraków. Spotkanie zostało zaplanowane na 20 maja, godzina 16:00.

13.05.17, 16:00 – Gdańsk
Ekstraliga: Lechia Gdańsk – Awenta MKS Pogoń Siedlce 6:23 (6:8)
Punkty:
Jędrzej Nowicki 6 (2 K) – Rafał Janeczko 8 (2 K, pd), Daniel Gdula 5 (P), Maciej Panasiuk 5 (P), Przemysław Rajewski 5 (P)
Pogoń: Paweł Tokarski (60 Michał Wierzejski), Adrian Chróściel (70 Rafał Biernacki), Paweł Grabski (60 Tomasz Gołąb), Marek Mirosz (70 Paweł Krasuski), Dawid Dybowski (50 Kamil Łódzki), Norbert Kargol, Paweł Antoszczuk (41 Grzegorz Muszyński), Maciej Panasiuk, Rafał Janeczko, Daniel Trybus, Tomasz Biernacki (65 Adam Dudek), Tomasz Rokicki, Daniel Gdula, Mateusz Lament, Przemysław Rajewski (70 Mateusz Dąbrowski) Żółte kartki: Sławomir Kaszuba, Vian Riekert – Kamil Łódzki

Poprawiony: poniedziałek, 15 maja 2017 07:13
 

Sponsorzy

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama