Juvenia rozgromiona PDF Drukuj Email

Wpisany przez Kamil Sulej   
wtorek, 23 maja 2017 10:56


Siedlecka Pogoń zakończyła rundę wiosenną w efektownym stylu. Rugbiści Andrzeja Kozaka wygrali 54:18 z Juvenią Kraków.


SYTUACJA WYJŚCIOWA


Pogoniści przystępowali do meczu w roli zdecydowanego faworyta. Nie zmienił tego fakt braku kontuzjowanych Pawła Antoszczuka, Marka Mirosza oraz Michała Węzki.

PRZEBIEG MECZU

Przewaga Pogonistów zarysowała się od pierwszej minuty. Siedlczanie otworzyli wynik za sprawą Daniela Gduli, który zaliczył dublet przyłożeń. Po podwyższeniu Rafała Janeczki, gospodarze prowadzili 12:0. Juvenia nie była w stanie przedrzeć się w okolice pola punktowego Pogoni, więc odpowiadała z rzutów karnych. Znakomicie w roli egzekutora odnalazł się Ushang Mchedlishvili. Gruzin w pierwszej połowie zdobył 12 punktów. Siedlczanie nie czekali z założonymi rękami na rozwój wypadków. Przyłożenie Janeczki i dublet Przemysława Rajewskiego sprawiły, że na półmetku Pogoń prowadziła 33:12 i zapewniła sobie punkt bonusowy.

Po zmianie stron siedlczanie nadal kontrolowali boiskowe wydarzenia. O przyłożenia postarali się rezerwowi: Tomasz Gołąb, Bartosz Nasiłowski i Mateusz Dąbrowski. Po stronie Juvenii punktował Mchedlishvili, który trafił z karnego i dropa. Ostatecznie Pogoń wygrała 54:18.

PLANY POGONI

Runda jesienna w Ekstralidze prawdopodobnie rozpocznie się w połowie sierpnia. Siedlczanie wznowią rozgrywki od wyjazdowego meczu z KS Budowali Łódź. W okresie letnim rugbistów Pogoni czekają zmagania w turniejach eliminacyjnych Mistrzostw Polski Seniorów siódemek. Pierwszy z nich został zaplanowany na 28 maja w Gdańsku.

20.05.17, 16:00 – Siedlce (stadion ROSRRiT)
Ekstraliga: Awenta MKS Pogoń Siedlce – Juvenia Kraków 54:18 (33:12)
Punkty:
Rafał Janeczko 19 (P, 7 pd) Daniel Gdula 10 (2 P), Przemysław Rajewski 10 (2 P), Mateusz Dąbrowski 5 (P), Tomasz Gołąb 5 (P), Bartosz Nasiłowski 5 (P) – Ushang Mchedlishvili 18 (DG, 5 K)
Pogoń: 1. Paweł Tokarski (50, 26. Michał Wierzejski), 2. Adrian Chróściel (63, 16. Rafał Biernacki), 3. Paweł Grabski (41, 17. Tomasz Gołąb), 4. Dawid Dybowski (61, 6. Dawid Rajewski), 5. Kamil Łódzki (70, 18. Paweł Krasuski), 12. Norbert Kargol, 7. Grzegorz Muszyński, 8. Maciej Panasiuk, 21. Rafał Janeczko, 10. Daniel Trybus, 11. Tomasz Biernacki (41, 10. Bartosz Nasiłowski), 24. Tomasz Rokicki (67, 22. Mateusz Dąbrowski), 13. Daniel Gdula, 14. Mateusz Lament, 15. Przemysław Rajewski (54, 23. Adam Dudek)

Żółte kartki: Daniel Gdula 40+1, Grzegorz Muszyński 58

 

 

Sponsorzy

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama