Wygrana z Arką bez bonusu PDF Drukuj Email

Wpisany przez Kamil Sulej   
poniedziałek, 09 października 2017 18:33


Rugbiści siedleckiej Pogoni wygrali 20:0 z Arką Gdynia.

O pierwszej połowie można jedynie napisać, że się odbyła. Trener Andrzej Kozak nie spodziewał się takiego przebiegu spotkania i już po pół godzinie ściągnął dwóch zawodników z boiska. Do przerwy obyło się jednak bez punktów, co nie jest powszechne w meczach rugby. - Spodziewałem się, że w pierwszej połowie wypracujemy na tyle bezpieczną przewagę, że w drugiej połowie zagrają rezerwowi. Arka nie była dla nas równorzędnym rywalem, a i tak nie wykorzystaliśmy naszej przewagi - powiedział Kozak.

W drugiej połowie siedlczanie zaciekle walczyli o zachowanie twarzy. Sygnał do ataku dał Daniel Gdula, który tuż po zmianie stron kopnął z rzutu karnego. W 52 minucie Tomasz Gołąb zaliczył przyłożenie po składnej akcji. Doświadczony rwacz położył piłkę na wprost słupów, więc Gdula nie miał problemów z podwyższeniem. Ten sam zawodnik po godzinie gry postarał się o trzecie przyłożenie. W 70 minucie Dawid Dybowski ustalił wynik na 20:0. W końcówce siedlczanie walczyli o czwarte przyłożenie na wagę bezcennego bonusowego punktu. Niestety, nie dopięli swego. W doliczonym czasie gry na boisku wywiązała się bójka, którą zaczął Władysław Grabowski z Arki, uderzając pięścią Wojciecha Twarowskiego. Główny winny nie został ukarany, a zamiast tego dwie czerwone kartki obejrzeli Pogoniści.

W sobotę 14 października o 16:00 Pogoń podejmie lidera - Budowlanych SA Łódź.

Awenta MKS Pogoń Siedlce – Arka Gdynia 20:0 (0:0)
Punkty:
Daniel Gdula 10 (P, K, pd), Dawid Dybowski 5 (P), Tomasz Gołąb 5 (P)
Pogoń: 1. Paweł Tokarski (50, 17. Tomasz Gołąb), 2. Adrian Chróściel, 3. Paweł Grabski, 4. Dawid Dybowski, 5. Dawid Rajewski (76, 12. Rafał Biernacki), 6. Grzegorz Muszyński, 7. Marek Mirosz, 8. Maciej Panasiuk (30, 16. Wojciech Twarowski), 21. Rafał Janeczko (53, 24. Dawid Lorentowicz), 9. Daniel Trybus, 14. Mateusz Lament (30, 22. Bartosz Nasiłowski), 13. Daniel Gdula, 18. Tomasz Rokicki, 20. Tomasz Biernacki, 15. Przemysław Rajewski

Poprawiony: poniedziałek, 09 października 2017 18:44
 

Sponsorzy

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama