Pogoniści powalczą o brąz PDF Drukuj Email

Wpisany przez Kamil Sulej   
poniedziałek, 06 listopada 2017 15:50


Rugbiści siedleckiej Pogoni zakończą sezon na własnym boisku. Podopieczni Andrzeja Kozaka powalczą z Lechią Gdańsk o brąz.

Mecze decydujące o poszczególnych lokatach zostaną rozegrane 11 listopada w Święto Niepodległości. Podopieczni Kozaka do końca wierzyli, że tego dnia powalczą o medale z najcenniejszego kruszcu, jednak na skutek wyniku w Sopocie ich nadzieje legły w gruzach.

W decydującym meczu Ogniwo Sopot przegrało 18:19 z Budowlanymi SA Łódź. Tuż przed końcem aktualni mistrzowie Polski prowadzili 19:11 i byli pewni swego. Akcja 5+2 drużyny z Trójmiasta zburzyła spokój łodzian. Przedłużony mecz przeciągnął się do 90 minuty, ale Ogniwo pomimo usilnych prób nie zdołało przechylić szali na swoją korzyść.

Pogoniści zakończyli rundę zasadniczą na trzecim miejscu. Rywalem siedlczan w walce o brąz będzie Lechia Gdańsk, która w sobotę w zaległym meczu wygrała 34:21 z Budowlanymi Lublin. Najlepszym zespołem I ligi okazał się Orkan Sochaczew, który wygrał 35:19 ze Skrą Warszawa. Rugbiści z Mazowsza zapewnili sobie prawo gry w przyszłym sezonie Ekstraligi.

Mecz o trzecie miejsce z Lechią zostanie rozegrany o 13:00.

 

Sponsorzy

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama