Mamy to!!! Pogoniści trzecią drużyną w Polsce! PDF Drukuj Email

Wpisany przez Kamil Sulej   
niedziela, 12 listopada 2017 08:25


Rugbiści siedleckiej Pogoni wygrali 18:3 z Lechią Gdańsk, zajmując tym samym trzecie miejsce w Ekstralidze.

SYTUACJA WYJŚCIOWA

Pogoniści musieli sobie radzić bez kontuzjowanych Dawida Dybowskiego i Michała Węzki oraz zawieszonych Mateusza Lamenta i Wojciecha Twarowskiego.

PRZEBIEG MECZU

To nie było najpiękniejsze spotkanie w dobiegającym końca sezonie. W finałach – nawet pocieszenia – liczy się końcowy wynik, a nie piękna gra. Ponad pół godziny trzeba było czekać na premierowe punkty w meczu. W pierwszej połowie najwięcej pracy mieli wykonawcy autów, których było multum. Do przerwy siedlczanie prowadzili 6:0 po dwóch kopach z karnego Rafała Janeczki.

Tuż po przerwie po składnej zespołowej akcji przyłożenie zanotował Przemysław Rajewski. Humory siedlczanom nieco popsuł Jędrzej Nowicki, który trafił z karnego. W końcówce Lechiści dążyli do zmiany rezultatu, ale obrona Pogoni była szczelna. W ostatniej akcji meczu ekslechiści Tomasz Rokicki (przyłożenie) i Janeczko (podwyższenie) ustalili wynik meczu na 18:3.

BYŁO SREBRO, JEST BRĄZ, BĘDZIE…

Po ostatnim gwizdku siedlczanie zostali uhonorowani przez władze rugby pamiątkowym pucharem i brązowymi medalami. Wśród gratulacji najczęściej przejawiały się życzenia rychłego zdobycia krążka z brakującego kruszcu…

11.11.17, 13:00 – Siedlce (stadion ROSRRiT)
Mecz o 3 miejsce Ekstraligi: Awenta MKS Pogoń Siedlce – Lechia Gdańsk 18:3 (6:0)
Punkty:
Rafał Janeczko 8 (2 K, pd), Przemysław Rajewski 5 (P), Tomasz Rokicki 5 (P) – Jędrzej Nowicki 3 (K)
Pogoń: 1. Paweł Tokarski (61, 17. Tomasz Gołąb), 2. Adrian Chróściel, 3. Paweł Grabski, 5. Marek Mirosz, 24. Kamil Łódzki (79, 19. Dawid Rajewski), 6. Maciej Panasiuk, 7. Paweł Antoszczuk, 8. Grzegorz Muszyński, 22. Rafał Janeczko, 9. Daniel Trybus, 14. Piotr Jurkowski (52, 11. Bartosz Nasiłowski), 18. Tomasz Rokicki, 13. Daniel Gdula, 21. Tomasz Biernacki, 15. Przemysław Rajewski
Lechia: 1. Sebastian Kacprzak, 2. Grzegorz Buczek (75, 17. Michał Plich), 3. Rafał Witoszyński (54, 16. Jakub Muchlado), 19. Mateusz Pawłowski, 5. Rafał Lademann (50, 4. Tomasz Nowak), 23. Marek Płonka, 7. Igor Olszewski (68, 21. Bartłomiej Wójcik), 18. Eduard Wertylećkyj (75, 6. Dominik Zdun), 9. Piotr Piszczek (76, 22. Paweł Boczulak), 10. Jędrzej Nowicki, 11. Robert Wójtowicz, 12. Robert Kwiatkowski, 13. Kewin Bracik, 14. Patryk Narwojsz (64, 8. Miłosz Popławski), 15. Witalij Krasnodemski

Żółta kartka: Piotr Jurkowski 17

 

 

Sponsorzy

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama