Inauguracja z bonusem PDF Drukuj Email

Wpisany przez Kamil Sulej   
sobota, 14 kwietnia 2018 20:55


Pogoń zainaugurowała nowy sezon zwycięstwem. Podopieczni Andrzeja Kopyta wygrali 49:14 ze Skrą Warszawa.

SYTUACJA WYJŚCIOWA

Siedlczanie czekali do trzeciej kolejki, aby wreszcie zainaugurować nowy sezon. W pierwszej kolejce Pogoń pauzowała, natomiast mecz w drugiej serii został przełożony na prośbę Ogniwa.

PRZEBIEG MECZU

W pierwszej połowie wszystko układało się po myśli siedlczan do stanu 21:0. Ofensywa Pogoni radziła sobie z defensywą Skry, a do tego bezbłędny przy podwyższeniach był Przemysław Rajewski. Później do głosu doszli goście i zdobyli premierowe punkty. Siedlczanie jeszcze przed końcem pierwszej połowy odpowiedzieli za sprawą akcji 5+2 młodszego z braci Rajewskich.

W 47 minucie Andrei Cebotari przyłożył po przytomnym odegraniu Eduarda Wertyłećkyja. Dziesięć minut później Wojciech Twarowski zapisał na swoim koncie punkty po indywidualnym rajdzie. W końcówce Kamil Matysiak nieco poprawił humory przyjezdnym, ale ostatnie słowo należało do Pogoni. W jednej z finalnych akcji meczu Kostiantyn Guriłow zaliczył przechwyt tuż przed polem punktowym gości, a następnie popisał się altruizmem, oddając pewne punkty Mateuszowi Jamrozowi. Pogoń zaczęła sezon od zwycięstwa 49:14.

W Skrze zagrali byli Pogoniści: Jan Cal oraz Jakub Słowik.

PLANY POGONI

W sobotę 21 kwietnia siedleckich rugbistów czeka znacznie poważniejszy test. Pogoń podejmie Budowlanych Lublin. Mecz zostanie rozegrany na stadionie ROSRRiT. Początek o 16:00.

14.04.18, 16:00 – Siedlce
Ekstraliga: Awenta MKS Pogoń Siedlce – Skra Warszawa 49:14 (28:7)
Punkty:
Przemysław Rajewski 24 (2 P, 7 pd), Tomasz Biernacki 5 (P), Andrei Cebotari 5 (P), Mateusz Jamroz 5 (P), Josebi Kikwadze 5 (P), Wojciech Twarowski 5 (P) – Kamil Matysiak 7 (P, pd), Maciej Matusewicz 5 (P), Mateusz Kocoń 2 (pd)
Pogoń: 1. Tomasz Gołąb (52, 16. Paweł Tokarski), 2. Kostiantyn Guriłow, 3. Adrian Chróściel (67, 18. Paweł Krasuski), 4. Wojciech Twarowski (59, 17. Dawid Rajewski), 5. Marek Mirosz (41, 19. Mateusz Jamroz), 6. Maciej Panasiuk (47, 26. Norbert Kargol), 7. Grzegorz Muszyński, 8. Eduard Wertyłećkyj, 9. Dawid Lorentowicz (47, 23. Kornel Wereda), 10. Sergio Kwernadze, 20. Andrei Cebotari, 12. Bartosz Nasiłowski, 13. Josebi Kikwadze, 14. Tomasz Biernacki (78, 21. Mateusz Dąbrowski), 15. Przemysław Rajewski

 

Sponsorzy

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama