MICHAŁOWO ? MKS ?POGOŃ? SIEDLCE 3:4 (1:2)

W dniu 30.04.2011 roku do Michałowo, udawaliśmy w minorowych nastrojach. Absencja chorobowa, kontuzje zawodniczek, praca, szkoła, spowodowała brak czterech zawodniczek podstawowego składu. Pamiętaliśmy porażkę na własnym stadionie w rundzie jesiennej przy ulicy Wojskowej . Postawiliśmy jednak na młode obiecujące zawodniczki.
Zagraliśmy w następującym składzie: Lewczuk Sylwia, Rosa Katarzyna, Szpura Weronika, Goś Anna, Dróżdż Kamila, Nadolska Dorota, Mędza Magdalena, Ławecka Sylwia, Lewczuk Sylwia, Matejczuk Martyna i Białkowska Olga.

NA ŻYWO
11.00 ?  rozpoczęcie meczu z Michałowem, jesteśmy obserwowani przez kadrę Mazowsza
U ? 15 przed meczem z LZPN Podlasia na czele z trenerem ? Markiem Anglertem.
2 min ?  szybka akcja prawym skrzydłem i mocny strzał Anny Goś, broni bramkarka
4 min ?  kolejny atak na bramkę Michałowa, na czystą pozycję wychodzi Kamila Dróżdż, strzelając wprost w bramkarkę.
8 min ?  bardzo dobre zagranie gospodarzy i piłkarka z Michałowa przestrzeliła z trzech metrów w sytuacji ?sam na sam?.
12 min - faul na naszej zawodniczce Weronice Szpurze, sędzina dyktuje rzut wolny, kapitalnym strzałem z 25 metrów popisuje się Anna Goś i obejmujemy prowadzenie 1 : 0 ;
14 min ? kolejny atak siedlczanek w zamieszaniu podbramkowym ? Sylwia Lewczuk strzela na 2:0, to już pachnie sensacją.
27 min ? kontratak zespołu Michałowa, gospodynie za wszelką cenę chcą zdobyć kontaktowego gola, jednak znakomicie grają formacje obrony i pomocy w naszej drużynie.
32 min ? kolejny atak gospodyń, rzut rożny i mocny strzał, bardzo dobrze broni Martyna Matejczauk,
38 min ? prostopadłe zagranie Anny Goś do Dróżdż Kamili, i tam kolejny raz jest w sytuacji ?sam na sam? ? uderzając w bramkarza.
43 min ? Michałowo ambitnie atakuje, dekoncentracja w obronie i bramkę strzelają gospodynie
45 min ? Kończy się pierwsza połowa meczu, pachnie sensacją prowadzimy 2 : 1, zasłużona przerwa.
46 min ? rozpoczyna się druga połowa meczu, pełna determinacja w drużynie gospodarzy,
47 min ? rośnie przewaga Michałowa i po zamieszaniu podbramkowym ? tracimy drugą bramkę 2 : 2,
50 min ? walka rozpoczyna się na całego, Michałowo dąży do strzelenia bramki, broni Matejczuk Martyna,
55 min ? bardzo dobre prostopadłe zagranie od Lewczuk Sylwii do Kamili Dróżdż, i ta strzela w sytuacji ?sam na sam? przepiękną bramkę, ponownie obejmujemy prowadzenie 3 : 2,
58 min ? Michałowo zaatakowało, widać doświadczenie gospodarzy, po fatalnym błędzie w obronie, kiedy piłka toczyła się do pustej bramki, Katarzyna Rosa podjęła próbę obrony, jednak nie skutecznie bijając ją, jest remis ? 3 : 3,
60 min ? od tego momentu siedlczanki pokazały charakter, atakując bramkę Michałowa - Kamila Dróżdż nie wykorzystuje sytuacji bramkowej,
63 min ? kolejny atak Pogoni, tym razem minimalnie przestrzeliła ? Sylwia Lewczuk,
76 min ? następuje kulminacja meczu, Olga Białkowska zostaje sfaulowana w polu karnym i sędzina bez wahania dyktuje rzut karny dla nas. Silne uderzenie Anny Goś i ponownie obejmujemy prowadzenie.
83 min ? rzut rożny dla Michałowa, obrońcy wybijają w pole, nasila się atak za atakiem na bramkę naszą,
85 min ? rzut rożny dla gospodyń, bardzo dobra obrona Matejczuk Martyny,
89 min ? kolejne zagrożenie, rzut wolny z 18 metrów na naszą bramkę, broni Matejczuk Martyna,
90 min ? sędzia dolicza 1 minutę gry, po uderzeniu w kierunku naszej bramki znakomita zagranie Klaudii Przesmyckiej w obronie i wybicie piłki do środka boiska.
91 min ? Sędzina kończy zawody, mamy pierwszy poważny sukces w Michałowie, wygrywamy 4 : 3 !!!!!.
Zasłużona wygrana MKS ?Pogoń? Siedlce w Michałowie, gratulacje od przeciwnika i trenera z Michałowa. Dziewczyny szczęśliwe i zmęczone po wyczerpującym meczu. Taniec radości uśmiechy, smaczny obiad i wyjazd do Siedlec.

Opracował: Michał Strzałkowski - trener